Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wszystko OK można polecić tego dostawcę ! pozdrawiam Rafał

szafa

Klient: Tadeusz C.
,
Trasa: Wręcza - Goleniów

Wszystko ok szybki kontakt szybka dostawa przewoźnik godny polecenia polecam

Plyta 4 mm

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Brzoza - Żukowo

Super kontakt, pan Łukasz sam zadbał o zabezpieczenie przewożonych mebli, zdecydowanie polecam tego przewoźnika!

Komoda 163x81x51 + lustro 130x90

Klient: Łukasz G.
,
Trasa: Łódź - Niepołomice

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem przymocowanie ładunku. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Inne kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Stockach już od 300 zł!

Zleć transport samochodu