Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Caloś przebiegla niezwykle sprawnie . Poczynając od kontaktu po jakość wykonanej usługi. PEŁEN PROFESJONDLIZM . Usługa wykonana na czas i zgodnie ze wskazówkami.. Gorąco i z czystym sumieniem polecam tę firmę!!!!

Fiat 500

,
Trasa: Rendsburg - Bydgoszcz

wszystko przebiegło bardzo sprawnie polecam

Megane IV

,
Trasa: Garons - Katowice

Bezproblemowo. Super kontakt, wszystko na czas. Polecam

Honda odyssey

Klient: Bartosz K.
,
Trasa: Dendermonde - Szczecin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku kluczowych kwestii oraz przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz aut zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa musi mieć komplet papierów. Wewnątrz UE zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych a także spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Przy przewozie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z UK płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Stuttgart już od 300 zł!

Zleć transport samochodu