Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko, sprawnie, zgodnie z umową. Polecam

Dacia Sandero, Dacia Dokker - 2 miejsca rozładunku

Klient: Dariusz N.
,
Trasa: Gdańsk - Kronach

wszystko ok polecam

renault trafic

Klient: Edwin N.
,
Trasa: Röhrmoos - Lubaczów

Wszystko super, bardzo dobry kontakt, realizacja w terminie

Skoda Superb x 1, Ford C-Max x 1

Klient: Bartosz R.
,
Trasa: Genk - Radom

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu musisz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna podczas przewożenia pojazdów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo szczegółów dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód i jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów uszkodzonych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę realizacji, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne państwa, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również samochody marki Renault czy Opel. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za transport auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Swansea już od 300 zł!

Zleć transport samochodu