Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Rozsadny przewoznik. Punktualny. Goraca polecam.

Skoda Octavia A7 Kombi

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Wiedeń - Jarosław

wszystko ok- polecam

samochód zabytkowy z Francji do Polski

Klient: Robert A.
,
Trasa: Méthamis - Chojnów

Wszystko w porządku. Usługa wykonana terminowo i rzetelnie. Bardzo dobry kontakt. Polecam

Citroen c5

Klient: Paweł G.
,
Trasa: Flensburg - Kutno

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport auta przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena transportu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów świętokrzyskie już od 300 zł!

Zleć transport samochodu