Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK! Polecam!!!

Toyota Yaris

Klient: Jacek M.
,
Trasa: Żelazna - Warszawa

Bdb kontakt, zdjecia przed transportem. Szybka i bezproblemowa realizacja. Zdecydowanie polecam

Fiat 500

,
Trasa: Weeze - Wysogotowo

Wszystko szybko i sprawnie. Bardzo dobry kontakt. Polecam

Suzuki Vitara

,
Trasa: Bad Sassendorf - Łężno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Przy transporcie samochodu, przewoźnik musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj i rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Sztokholm już od 300 zł!

Zleć transport samochodu