Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 83 806 000 zł 83 806 000 zł zaoszczędziliście z nami
836 000 wystawionych przesyłek 836 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
44 000 przewoźników 44 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w najlepszym porządku, punktualnie. Polecam!

Ford Kuga z D49716 Meppen do Szczecina

Klient: Piotr N.
,
Trasa: Meppen - Szczecin

Polecam Wszystko ok

Paleta ( wózek łóżeczko itp,)

Klient: Karol I.
,
Trasa: Siedlce - Doncaster

Wszystko sprawnie i na temat

cz 125

,
Trasa: Bekiesza - Świnoujście

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu jest związany z obowiązkiem dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód musisz przewieźć, od stanu pojazdu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie samochodów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Taunton już od 300 zł!

Zleć transport samochodu