Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko jak należy zgodnie z umowa . Polecam 100 % użytkownika !!

Peugeot 206

Klient: Maciej B.
,
Trasa: Cedynia - Kopenhaga

Polecamy jak najbardziej.

Citroen Berlingo

Klient: Bartosz K.
,
Trasa: Arnhem - Wrocław

Wszystko ok bardzo dobry kontakt zdecydowanie polecam tego przewoznika

Karoseria na kołach Mercedes L319

Klient: Iwona J.
,
Trasa: Grodzisk Wielkopolski - Wiązowna

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd musisz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży samochód i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także zrobić fotografie auta. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych pojazdów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również samochody marki Renault czy Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tbilisi już od 300 zł!

Zleć transport samochodu