Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

Audi A4 x 1, Volkswagen Passat x 1

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Coswig - Bolesławiec

Sprawnie i profesjonalnie. Polecam

Audi A4

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Buxtehude - Piła

Kontakt - Bardzo dobry Rzetelność - Rewelacja Terminowość - Wyśmienita Dbanie o ładunek - Prawidłowy Trudno znaleźć kogoś równie dobrego Jak się umawia taknjwst na 100%

Volkswagen Multivan

Klient: Tadeusz K.
,
Trasa: Wilcze Błota - Bielsko-Biała

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów oraz przygotować potrzebne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i dołączyć do listy fotografie pojazdu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ i wymiary transportowanego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tejeda już od 300 zł!

Zleć transport samochodu