Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam użytkownika.

Audi A4

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Dortmund - Kamienna Góra

Wszystko w najlepszym porządku ,profesjonalizm aż się miło pracuje. Polecam serdecznie

Fiat Punto

Klient: Mateusz L.
,
Trasa: Mühlheim am Main - Ostroszowice

Super przewoźnik wszystko na czas a nawet przed dobra komunikacja fajni pracownicy bez problemu można się dogadać polecam

Wv golf 3 cabrio

Klient: Marek B.
,
Trasa: Berlin - Gielniów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport samochodu firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży samochód oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość zleceń jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tralee już od 300 zł!

Zleć transport samochodu