Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku, szybka realizacja. Polecam.

Nissan Qashqai - niesprawny

Klient: Artur N.
,
Trasa: Villeneuve-d'Ascq - Rabka-Zdrój

Polecam :)

2 x Aiways U5 (SUV)

Klient: Artur N.
,
Trasa: Marsylia - Monachium

wszystko ok polecam

audi a4

Klient: Michał K.
,
Trasa: Tumba - Zgierz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku kluczowych kwestii a także przygotować wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności celnych a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię rachunku. Przydatna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania auta na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi i BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault czy Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj i rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tuttlingen już od 300 zł!

Zleć transport samochodu