Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Świetny kontakt, transport perfekcyjny i na czas

Volvo c70

Klient: Marek G.
,
Trasa: Tychy - Warszawa

Wszysto sprawnie bez problemów polecam!

TYCHY-BRZESKO VW TOURAN CITROEN C4

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Tychy - Brzesko

POLECAM! WSZYSTKO SPRAWNIE I BEZ PROBLEMU!

TYCHY-BRZESKO CITROEN BERLINGO BMW 3

Klient: Jakub K.
,
Trasa: Tychy - Brzesko

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. Przebieg transportu, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii i mieć w zanadrzu potrzebne papiery.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek i zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania pojazdu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne państwa, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Tychy już od 300 zł!

Zleć transport samochodu