Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko bardzo dobrze , miła obsługa .

Skuter 50 ccm

Klient: Marcin S.
,
Trasa: Schouwen-Duiveland - Częstochowa

Świetna komunikacją. PROFESJONALNIE!!! BARDZO ROZSĄDNA CENA!!!!!! TERMINOWO!!!! POLECAM WSZYSTKIM

4 paczki do wincanto UK

Klient: Dominik D.
,
Trasa: Wągrowiec - Wincanton

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

wózek widłowy

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Łódź

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów okazuje się łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji odnośnie pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii a także Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także rozmiar przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Uhingen już od 300 zł!

Zleć transport samochodu