Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zgodnie z ustaleniami. Polecam

Mercedes-Benz C-Class

Klient: Dariusz M.
,
Trasa: Katowice - Duisburg

Polecam. Transport zorganizowany bardzo profesjonalnie, szybko i zgodnie z ustaleniami

Chevrolet Orlando

Klient: Daniel Z.
,
Trasa: Moers - Rzeszów

Bardzo polecam! Wszystko na czas i pełen profesjonalizm :-)

Ford C-Max

Klient: Maciej G.
,
Trasa: Lille - Mszana Dolna

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy dopilnować kilku ważnych kwestii i mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Formalności

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu firmie transportowej, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku i mocowania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault czy Opel. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba aut luksusowych, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Vancouver już od 300 zł!

Zleć transport samochodu