Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Mini Cooper

,
Trasa: Łódź - Karlsruhe

Przewoźnik godny polecenia Bardzo dobry kontakt Polecam

Audi A3 3 Drzwi

,
Trasa: Hodenhagen - Tuczno

Polecam gorąco, super kontakt Rzetelne podejście do sprawy Szybko tanio bezpiecznie Warto skorzystać z tego przewoźnika -:)

BMW X5 x 1, Audi A6 x 1

Klient: Tomasz C.
,
Trasa: Dublin - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia konkretnych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przewieźć, stanu samochodu, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw i przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki i mocowania auta do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za transport samochodu z UK płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Vinaròs już od 300 zł!

Zleć transport samochodu