Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pełen profesjonalizm. Zdecydowanie polecam.

Ford Fiesta

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, jak również długości trasy. Powierzając transport auta firmie transportowej trzeba dopilnować kilku kluczowych punktów a także przygotować potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najszerszy zakres szczegółów na temat pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych i spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i mocowania samochodu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba zleceń jest też realizowana na trasach z UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć firmę transportową. 

Wśród transportowanych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Vreden już od 300 zł!

Zleć transport samochodu