Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super!!!, transport przebiegł bezproblemowo i sprawnie!!!

Peugeot Partner

Klient: Michał K.
,
Trasa: Koziegłowy - Jarcieu

Jestem zadowolony z przewoźnika! Wszystko w jak najlepszym porządku

Samochod osobowy Alfa romeo

,
Trasa: Koszęcin - Grzybiany

Szybko, Solidnie, Profesjonalnie. Polecam

Seat Ibiza, Seat Leon

Klient: Michał M.
,
Trasa: Piekary Śląskie - Poznań

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport auta firmie transportowej trzeba zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe i planowaną datę realizacji, wytyczne dotyczące formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu podczas transportu.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie pojazdów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie aut. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar przewożonego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z UK płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać jako doładunek lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wejherowo już od 300 zł!

Zleć transport samochodu