Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam, punktualny, odpowiedzialny i godny polecenia w przyszłości transport.

Jaguar XKR Coupe

Klient: Adam N.
,
Trasa: Wesel - Praga

Szyszko w porządku. Szybko i sprawnie. Panowie sympatyczni. Polecam

mała szkoła językowa

Klient: Anna C.
,
Trasa: Serock - Warszawa

Kontakt , czas realizacji , zabezpieczenie przesyłki, terminowość REWELACJA !!! Polecam !!!

Okno pcv 2m X 2.5m

Klient: Patryk B.
,
Trasa: Lubicz - Konstancin-Jeziorna

Przygotowanie do transportu

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta jest związany z obowiązkiem spełnienia określonych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu i cena transportu, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, a także długości trasy. Zlecając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Charakterystyka samochodu

Niezwykle istotna podczas przewożenia pojazdów jest współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek a także zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, jeśli auto zostanie uszkodzone, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna liczba przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy przewożą też samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz rozmiar transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy przewozu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wesel już od 300 zł!

Zleć transport samochodu