Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko tanio i bezpiecznie-polecam

renault clio 4

Klient: Kamila P.
,
Trasa: Krzyszkowice - Jelenia Góra

Konkretny przewoźnik oraz bardzo dobry kontakt. Polecam

Audi a3 sedan

Klient: Maciej W.
,
Trasa: Kalisz - Antwerpia

Przygotowanie do transportu

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku istotnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport auta przewoźnikowi należy dopilnować kilku istotnych punktów i przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu samochodów okazuje się komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). To ważne, aby poinformować przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Istotna z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek a także zrobić fotografie samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy i listę papierów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Potrzebna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Auta transportuje się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz przypinania samochodu na lawecie. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą również auta marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także wymiary przewożonego auta, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za przewiezienie auta z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów West Bromwich już od 300 zł!

Zleć transport samochodu