Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super Gość, tanio szybko bez problemowo, POLECAM NA PRZYSZŁOŚĆ

BMW 5 Series

Klient: Pawel K.
,
Trasa: Białobrzegi - Rheinstetten

Polecam

Ford Ranger

Klient: Kamil S.
,
Trasa: Opole - Bydgoszcz

Wszystko w porządku polecam serdecznie

Opel Corsa

Klient: Artur D.
,
Trasa: Magdeburg - Bielawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne i cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, od stanu pojazdu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz auta firmie transportowej należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu pojazdów jest współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi możliwie dużo informacji odnośnie pojazdu. Najistotniejsze przy transporcie są waga i wymiary. Gdy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz pojazdów zepsutych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek i zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnośnie Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ i rozmiar transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Wietze już od 300 zł!

Zleć transport samochodu