Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 76 543 756 zł 76 543 756 zł zaoszczędziliście z nami
769 000 wystawionych przesyłek 769 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
42 000 przewoźników 42 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam bardzo sprawnie, wszystko wedlug ustalen, polecam !!!

Volkswagen Passat

,
Trasa: Bilzen - Trzcianka

Wszystko OK. Polecam. Transport wykonany terminowo i zgodnie z ustaleniami. Bardzo dobry kontakt. POLECAM.

Ford Scorpio

Klient: Klaudia S.
,
Trasa: Jasień - Gdańsk

POLECAMY! Wszystko idealnie! ZDROWIA ŻYCZYMY

silnik do nissana

,
Trasa: Kraśnik - Białystok

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając przewóz pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać przewoźnikowi jak najwięcej informacji na temat samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd a także jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli kół nie ma lub są uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek i zrobić zdjęcia auta. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa potrzebuje kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności celnych oraz spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut często zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc przymocowanie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania auta do lawety. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie przewoźnicy na Clicktrans przewożą też auta marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione przede wszystkim od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj i wymiary przewożonego samochodu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich odcinkach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Witney już od 300 zł!

Zleć transport samochodu