Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w porządku.

Ford Mondeo x 1, Ford Edge x 1

,
Trasa: Crema - Kraków

Polecam!!

Audi A3

Klient: Marek B.
,
Trasa: Wurzen - Połaniec

Polecam !!!

Nissan Note

Klient: Kamila P.
,
Trasa: Legnica - Celejów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, a także miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych przebiega inaczej niż samochodów sprawnych. Najważniejsza z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności celnych i spis papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przewożąc auto poza granice trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, niemniej jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek stanowi niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania ładunku i mocowania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Te kraje pojawiają się najczęściej, ale jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz zlecić transport w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów da się wyróżnić przeróżne marki. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również auta marki Renault i Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut luksusowych, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik a także czy zajmuje się transportem samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować auto w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od kilku czynników, takich jak długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ oraz wymiary transportowanego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie samochodu z UK zapłacimy około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Zakliczyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu