Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami 174 573 000 zł 174 573 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek 1 631 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
79 000 przewoźników 79 000 przewoźników 79 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko i sprawnie, POLECAM!!!

Toyota Aygo

Bardzo profesjonalna firma potrafiąca przewieź samochód z najdalszych miejsc w Europie pod wskazany adres. Z właścicielem doskonały kontakt potrafi doradzić służy pomocą oraz cały czas informuje o statusie transportu. Bardzo polecam tego przewoźnika

Ford Kuga

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport samochodu?

Transport auta wiąże się z koniecznością dopełnienia pewnych wymogów. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Zlecając transport auta przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów i przygotować potrzebne dokumenty.

 

Opis pojazdu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi możliwie dużo szczegółów odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Z kolei list przewozowy CMR pokazuje, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę realizacji, instrukcje dotyczące formalności na granicy oraz listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii. 

Przed powierzeniem transportu auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus

Szukasz transportu?

Transport samochodów Zurych już od 300 zł!

Zleć transport samochodu