Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

wSzystko wporzadku, polecam

Skoda Roomster

Klient: Łukasz P.
,
Trasa: Lipsk - Komorniki

Polecam

Hyundai ix20

,
Trasa: Mühlenrade - Mszana Dolna

Dziękuję i również polecam, z mojej strony również życzyłbym sobie aby każdy transport do klienta wyglądał w taki właśnie sposób. Gorąco polecam i pozdrawiam.

Mercedes-Benz C-Class

,
Trasa: Edlach - Imielin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia konkretnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, co musisz mieć przygotowane na czas transportu oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport auta przewoźnikowi trzeba dopilnować kilku ważnych kwestii a także mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna przy planowaniu transportu pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie wiesz ile waży samochód a także jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie za pomocą podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy auto zostanie uszkodzone, jasne będzie, które uszkodzenia auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zazwyczaj wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis ładunku, informacja na temat ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i planowaną datę doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. W wypadku gdy samochod jest nowy, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla bezpieczeństwa lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych aut. Wyróżniamy lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Auta transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do przyczepy. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Znaczna ilość zleceń jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi i BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują również auta marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Rośnie liczba samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, obejrzyj jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi oraz znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, rodzaj a także wymiary transportowanego auta, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu aut poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Zwickau już od 300 zł!

Zleć transport samochodu