Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport okien lub przedmiotów szklanych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą szkło.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione przesyłki:

Przesyłki LUSTRO  w stalowej ramie
LUSTRO w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Nysa

Dokąd:

Polska, Krzyszkowice
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

186 zł
Przesyłki Balusrada szklana x 2
Balusrada szklana x 2

Skąd:

Polska, Kluczbork

Dokąd:

Niemcy, Leopoldshöhe
Cena:
984,00 zł

Oszczędność:

1 304 zł
Przesyłki Lustro w stalowej ramie
Lustro w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Kęty

Dokąd:

Polska, Rzeszów
Cena:
236,00 zł

Oszczędność:

218 zł
Przesyłki lustro x 4
lustro x 4

Skąd:

Polska, Wrocław

Dokąd:

Holandia, Nieuwkoop
Cena:
123,00 zł

Oszczędność:

79 zł
Przesyłki Akwarium z szafka Puste
Akwarium z szafka Puste

Skąd:

Polska, Jankowice

Dokąd:

Niemcy, Kassel
Cena:
591,00 zł

Oszczędność:

694 zł
Przesyłki 13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy
13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy

Skąd:

Polska, Staszów

Dokąd:

Niemcy, Monachium
Cena:
140,00 zł

Oszczędność:

146 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam przewoźnika. Szybka i bezproblemowa dostawa. Pozdrawiam

Panel szklany x 2

Klient: Adam W.
,
Trasa: Zielonka - Herzogenrath

Szybko solidnie i uczciwy przewoźnik ,kontakt i ewentualne pytania odpowiada w ciągu paru minut zlecenie zrealizowane w ciągu kilku godzin od przyjęcia oferty jeżeli zależy wam aby nie mieć stresu poleca 110%

Zlew kuchenny

Klient: Irena N.
,
Trasa: Koleczkowo - Września

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Dobry kontakt

lustro x 4

Klient: Karol K.
,
Trasa: Wrocław - Haarlem

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport przedmiotów szklanych

Do ładunków wymagających wyjątkowej ostrożności w transporcie należą rzeczy ze szkła. Organizując transport dla tego rodzaju towaru, musisz zatroszczyć się o zatrudnienie sprawdzonego kierowcy, którego właściwe działanie i profesjonalna postawa  zminimalizują ryzyko zniszczeń. Skuteczny i bezpieczny przewóz szklanych rzeczy jest możliwy dzięki zastosowaniu osłony, która pomoże dostarczyć rzeczy do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Do materiałów specjalnej ostrożności zaliczamy m.in. szkło hartowane, szkło przeciwpożarowe bądź szkło formowane. Elementy szklane, które mogą być przetransportowane mniejszymi pojazdami ciężarowymi to przede wszystkim szyby, szkło przetworzone, meble z elementami ze szkła, zwierciadła a także ościeżnice do okien i drzwi.

Istnieją różne sposoby ułatwiające dostosowanie do przewozu. Zakupienie kilku rzeczy do pakowania ułatwi właściwe przygotowanie delikatnego ładunku do przewozu. Wśród nich jest taśma papierowa, którą należy owinąć ładunek, który ma spiczaste krawędzie (jak szyba, płótno w szklanych ramkach czy zwierciadło). Ochronę przed porysowaniem delikatnej powierzchni zagwarantuje folia bąbelkowa. Izolację i stabilizację ładunku w trasie zapewnią kawałki kartonu pasujące rozmiarem do ładunku. Kolejnym sposobem amortyzacji szklanych towarów mogą być podkładki korkowe, tłumiące wstrząsy w trakcie transportu. Zabezpieczony ładunek warto umieścić w szczelnym, dokładnie obklejonym kartonie. Warto opisać karton, dając znać o delikatnej zawartości, by firma przewozowa wiedziała, że przewożony szklany przedmiot wymaga specjalnej ochrony.

Przed zleceniem transportu danej firmie, warto spytać firmę transportową o typ pojazdu, którym przewiezie nasz towar. Może się okazać, że wybrana firma ma samochód wyposażony w specjalny sprzęt służący do przechowywania szklanych rzeczy w transporcie, utrzymując przedmiot w pozycji pionowej. Coraz częściej wykorzystywanym środkiem lokomocji w branży szklarskiej są naczepy stworzone do przewożenia szkła. Samochód pozwala w stabilny sposób transportować podatny na uszkodzenia towar, chroniąc go przed czynnikami zewnętrznymi. Trzeba również dowiedzieć się, czy przewoźnik posiada ubezpieczenie przesyłki oraz czy posiada inne uprawnienia, np. licencje bądź certyfikaty potwierdzające profesjonalizm oraz doświadczenie. 

Trzeba również wziąć pod uwagę ewentualne uszkodzenia, które mogą się pojawić podczas przewozu, takie jak zawilgocenie towaru czy porysowanie. Co więcej, przewoźnik musi zadbać o równomierne rozłożenie ciężaru ładunku w samochodzie, w razie potrzeby dociążając opakowanie czy paletę z zawartością, by zapobiec przesuwaniu ładunków w trasie.

Ile kosztuje wysyłka szkła? Najważniejsze w trakcie wyceny jest określenie wymiarów oraz ciężaru towaru. Na cenę wpływa także termin realizacji usługi transportowej oraz typ szklanego przedmiotu do wysyłki. Im droższy szklany towar, tym wartość usługi przewozowej może wzrosnąć. Koszt transportu wyrobów szklanych warto sprawdzić w serwisie aukcji transportowych Clicktrans publikując zlecenie. W opisie zlecenia trzeba zawrzeć wszelkie znaczące detale usługi przewozowej. Należy także poinformować firmę przewozową, jeśli konieczna jest dodatkowa pomoc w trakcie załadunku oraz rozładunku. Po zamieszczeniu ogłoszenia transportowego przewoźnicy publikują wyceny, po czym zleceniodawca wybiera jedną z wycen.

Poniżej prezentujemy ceny usługi transportowej rzeczy szklanych opublikowanych na Clicktrans.pl.


Transport szkła z Polski do Francji:

Skrzynia z lustrem elektronicznym

Szukasz transportu?

Transport szkła Chorwacja już od 80 zł!

Zleć transport szkła