Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport okien lub przedmiotów szklanych. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą szkło.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione przesyłki:

Przesyłki LUSTRO  w stalowej ramie
LUSTRO w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Nysa

Dokąd:

Polska, Krzyszkowice
Cena:
330,00 zł

Oszczędność:

186 zł
Przesyłki Balusrada szklana x 2
Balusrada szklana x 2

Skąd:

Polska, Kluczbork

Dokąd:

Niemcy, Leopoldshöhe
Cena:
984,00 zł

Oszczędność:

1 304 zł
Przesyłki Lustro w stalowej ramie
Lustro w stalowej ramie

Skąd:

Polska, Kęty

Dokąd:

Polska, Rzeszów
Cena:
236,00 zł

Oszczędność:

218 zł
Przesyłki lustro x 4
lustro x 4

Skąd:

Polska, Wrocław

Dokąd:

Holandia, Nieuwkoop
Cena:
123,00 zł

Oszczędność:

79 zł
Przesyłki Akwarium z szafka Puste
Akwarium z szafka Puste

Skąd:

Polska, Jankowice

Dokąd:

Niemcy, Kassel
Cena:
591,00 zł

Oszczędność:

694 zł
Przesyłki 13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy
13 Okien PCV Podkarpacie, Bawaria Niemcy

Skąd:

Polska, Staszów

Dokąd:

Niemcy, Monachium
Cena:
140,00 zł

Oszczędność:

146 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko Ok. Polecam

okna pcv - 2 osobne okna o wymiarach 120x57 cm x 2

Klient: Łukasz H.
,
Trasa: Staszów - Jabłonna

Doskonaly kontakt z przewoznikiem, uprzejmosc, pomoc w zapakowaniu i zaladunku i rozladunku towaru o niemalych gabarytach. Opinia MEGA POZYTYWNA. Dziekuje

Witraz szyby zespolone

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Oborniki Śląskie

Profesjonalne podejście. Dobry kontakt telefoniczny. Przesyłka była ciężka i duza, ale bez problemu dotarło wszystko w całości. Polecam

Okno PCV

Klient: Michał Z.
,
Trasa: Mrągowo - Gorzów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport przedmiotów szklanych

Do ładunków wymagających wyjątkowej ostrożności w przewozie zaliczamy wyroby szklane. Organizując transport dla tego rodzaju towaru, musisz zatroszczyć się o znalezienie sprawdzonego kierowcy, którego sprawne poczynania a także profesjonalne podejście  zmniejszą ryzyko zniszczeń. Skuteczny oraz bezpieczny transport szklanych wyrobów jest możliwy dzięki zastosowaniu osłony, która pomoże dostarczyć przesyłkę do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Do materiałów łamliwych zaliczają się m.in. szkło laminowane, szkło ognioodporne bądź szkło formowane. Elementy szklane, które mogą być wysłane mniejszymi pojazdami ciężarowymi to przede wszystkim szyby samochodowe, tafla szkła na zadaszenie, szklane gabloty, zwierciadła oraz ościeżnice do okien i drzwi.

Istnieją różne sposoby ułatwiające dostosowanie do przewozu. Zakupienie kilku rzeczy do pakowania umożliwi odpowiednie przygotowanie szklanego towaru do transportu. Wśród nich jest taśma malarska, którą warto owinąć ładunek, który ma ostre zakończenia (jak szyba, obraz w ramie ze szkła czy lustro). Ochronę przed zarysowaniem delikatnej powierzchni zapewni folia bąbelkowa. Dodatkową ochronę oraz stabilizację towaru w transporcie dadzą kawałki kartonu dopasowane wielkością do przewożonego przedmiotu. Kolejnym sposobem amortyzacji szkła mogą być podkładki korkowe, tłumiące wstrząsy podczas wysyłki. Zabezpieczony ładunek powinno się umieścić w szczelnym, dokładnie zaklejonym kartonie. Warto opisać karton, informując o szklanej zawartości, by osoba zajmująca się transportem była świadoma, że transportowany szklany przedmiot wymaga szczególnej ochrony.

Przed zleceniem transportu danej firmie, warto spytać firmę transportową o rodzaj dostawczaka, którym przetransportuje nasz towar. Może się zdarzyć, że wybrana firma ma samochód wyposażony w specjalistyczny sprzęt służący do przewożenia szkła w pojeździe, utrzymując przedmiot w pionie. Coraz częściej stosowanym środkiem lokomocji w przemyśle szklarskim są naczepy stworzone do przewożenia wyrobów szklanych. Samochód pozwala w bezpieczny sposób transportować podatny na uszkodzenia ładunek, chroniąc go przed działaniem czynników zewnętrznych. Warto również sprawdzić, czy przewoźnik ma ubezpieczenie przesyłki oraz czy ma inne uprawnienia, takie jak licencje bądź certyfikaty potwierdzające profesjonalizm i wiedzę. 

Trzeba także wziąć pod uwagę ewentualne uszkodzenia, które mogą mieć miejsce podczas transportu, takie jak zawilgocenie towaru czy porysowanie. Dodatkowo, pracownik firmy transportowej musi zadbać o właściwe rozłożenie ciężaru towarów w samochodzie, w razie potrzeby dociążając karton czy skrzynię z ładunkiem, by zapobiec przesuwaniu szkła w w pojeździe.

Ile może wynieść przewóz szklanych towarów? Kluczowe w trakcie wyceny jest określenie wymiarów i ciężaru towaru. Na koszt ma wpływ również termin przewozu i specyfika szklanego ładunku. Im droższy ładunek, tym wartość usługi przewozowej może wzrosnąć. Koszt transportu wyrobów szklanych warto sprawdzić w serwisie aukcji transportowych Clicktrans wystawiając zlecenie. W opisie ogłoszenia trzeba zawrzeć wszelkie istotne szczegóły zlecenia transportowego. Można również poinformować firmę transportową, jeśli potrzebna jest dodatkowa pomoc podczas załadunku oraz rozładunku. Po zamieszczeniu ogłoszenia transportowego firmy transportowe publikują oferty, po czym osoba szukająca transportu wybiera jedną z propozycji.

Poniżej prezentujemy ceny przewozu rzeczy szklanych opublikowanych na Clicktrans.


Przewóz szkła z Polski do Francji:

Skrzyn

Szukasz transportu?

Transport szkła Ukraina już od 80 zł!

Zleć transport szkła