Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam z całego serduszka!

1 szczeniak

,
Trasa: Węgorzewo - Częstochowa

W 100% profesjonalny i bardzo uprzejmy kierowca - dziekujemy za transakcje.

koza miniaturowa (40cm), bezrozna, transport w klatce dla duzego psa

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Turka - Średnia Huta

Witam, [pierwszy raz korzystalem z tego serwisu i jestem bardzo zadowolony. Przesylka dotarla na czas dobry kontakt z kurierem Ogulnie polecam :)

kroliki 2 szt

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Woskowice Górne - Stargard

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Powinno też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki wyciszające można stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, destynację a także estymowany okres trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły panikują w trakcie podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt A Coruna już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt