Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo Polecam

1 mały szczeniak

,
Trasa: Nowy Targ - Katowice

Bardzo miła i fachowa dostawa. Polecam

1 kot w kontenerze

,
Trasa: Wrocław - Szczecin

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również zaprezentowanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Transport zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Środki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak również innych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Aix-en-Provence już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt