Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalny przewóz zwierząt polecam.

Kot

Klient: Tomasz S.
,
Trasa: Pontefract - Bagno

Wszystko poszło dobrze... Pan Przemek się naprawdę spisał na medal... Gorąco pozdrawiamy i Pana polecamy.

Piec piesków rasy york i jeden cavalier king charles spaniel

,
Trasa: Augustów - Wörrstadt

Transport dwóch kotów, materaca , telewizora i dużej paczki z Dublina do Warszawy. Wszystko w terminie, kontakt z przewodnikiem bardzo dobry. Polecam.

Dwa koty

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Dublin - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość pupili, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu to ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz także zwierzęta po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Środki uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację a także estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, szczególnie na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Alacant / Alicante już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt