Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100 % przewoźnika - można polecać dalej !!!

Fotel 3 osobowy do Vito W639 jak na foto

Klient: Rafał W.
,
Trasa: Libertów - Kozienice

Bardzo dobry kontakt i szybka realizacja dostarczenia przesyłki z pełną dbałością. Profesjonalne podejście do klienta, a więc nic innego jak polecać innym!

obraz 110 x 110 cm

Klient: Konrad W.
,
Trasa: Wrocław - Londyn

Wszystko w jak najlepszym porządku:)

Belka ostrzegawcza

Klient: Marta L.
,
Trasa: Radom - Oborniki

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają być transportowane. Ważne jest też podanie ciężaru i dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można także pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Warto także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Alacant już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt