Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne podejście! Polecam

1 labrador

,
Trasa: Huddersfield - Brzeziny

Bardzo szybka dostawa na czas, Pan super zajal sie szczeniakiem a w dodatku mial wszystkie potrzebne akcesoria jak np transporter:)

Szczeniak

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Bagno - Warszawa

Bardzo polecam Pana Przemka. Żółw dotarł szybciej nie myslalam,świetne warunki. Polecam przewoznika

Żółw wodno lądowy

,
Trasa: Wrocław - Buncrana

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi i dokładne zaprezentowanie pupila. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierząt do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by rozwiać wszystkie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Aleksandrów Kujawski już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt