Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przesylka dotarla szybko i bezpiecznie profesjonalna Firma nie mam żadnych zastrzeżeń Polecam .

Łóżko i materac ze sklepu

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Kępno - Bielefeld

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Polecam

wózek widłowy

,
Trasa: Tarnowskie Góry - Łódź

REWELACJA! pozdrawiam

4 fotele samochodowe przód i tył waga całości ok 80 kg, po renowacji

Klient: Juliusz G.
,
Trasa: Łódź - Marciszów

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest też podanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierzaków, które mają być przewiezione. Wskazane jest też podanie ciężaru a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia pewnych formalności, zwłaszcza jeżeli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia paszportu wynosi 51 złotych.

Pupil musi być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i estymowany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Alhaurín de la Torre już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt