Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam Pana Przemka. Żółw dotarł szybciej nie myslalam,świetne warunki. Polecam przewoznika

Żółw wodno lądowy

,
Trasa: Wrocław - Buncrana

Jesteśmy bardzo zadowoleni z transportu nasze pieska. Gorąco polecamy przewoźnika. Dziękujemy

Yorkshire terrier

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Rzeszów - Bristol

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową a następnie zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru oraz dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy używać jedynie wtedy, jeśli to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin załadunku, destynację i szacowany okres trwania transportu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się zarówno podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby dogadać wszelkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Alicante/Alacant już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt