Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo fachowa i rzetelna obsługa. Komunikacja z Panem Przemysławem na wysokim poziomie. Mój piesek dotarł szczęśliwie do celu. Polecam tego przewoźnika na 100%

Owczarek niemiecki

,
Trasa: Carnew - Szymbark

Pan Krzysztof jest bardzo uczciwym, rzetelnym i pełnym empatii człowiekiem. Wiózł szczeniaka z Warszawy na Śląsk. Cały czas informował mnie na bieżąco gdzie jest, jak się czuje psiak. Dostarczył bezpiecznie i sprawnie. Bardzo wszystkim polecam!

szczeniak

,
Trasa: Warszawa - Mikołów

Serdecznie polecam zleceniodawcę, wszystko ok :)

Mały piesek

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Stargard - Oksford

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Wskazane jest też podanie wagi oraz dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której transport nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Transportować można także pupile po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki uspokajające należy używać tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz estymowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Almería już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt