Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo sprawnie. Dobry kontakt z kierowca. Odbior i dostarczenie przesylki na czas.

Urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach STACJA KLIMATYZACJI

Klient: Adam B.
,
Trasa: Maidenhead - Zasłońce

bardzo sprawnie

Silnik na palecie z niemiec

Klient: Andrzej J.
,
Trasa: Haren (Ems) - Płońsk

Super kontakt. Wszystko o czasie i fachowo. Polecam!

1 paleta z pralka i suszarka

,
Trasa: Brechin - Łebień

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają być transportowane. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport albo czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, trzeba udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz również koty czy psy po terapii, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające należy stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz przewidywany okres trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć również smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz też kłopotu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszelkie detale dotyczące transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Almuñécar już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt