Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

WSZYSTKO NA CZAS GODNY POLECENIA

10 KARTONOW MEBLE W PACZKACH

Klient: Kamil M.
,
Trasa: Wieruszów - Bristol

Jestem zachwycona. Pies dojechal w super kondycji. Świetny kontakt i realizacja. Sciskamy Pana Romka serdecznie!

Pies, suka 21kg transport Andrespol do Monachium pilne

Klient: Roman G.
,
Trasa: Andrespol - Monachium

Wszystko w jak najlepszym porządku, zero problemów. Polecam w 100%.

szafa dwudrzwiowa

Klient: Łukasz W.
,
Trasa: Łowicz - Szczecin

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Ważne jest też zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania i zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kociąt i szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można też pupile po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu i reguł operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych norm. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do podróżowania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do przydatnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Andrespol już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt