Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Super kontakt ..piesek dotarł szczęśliwy ...pozdrawiam serdecznie

Szczeniak Akita

,
Trasa: Suwałki - Łódź

Bezpiecznie i sprawnie. Dziękuję!

Świnka morska

Klient: Michał S.
,
Trasa: Kalisz - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest także podanie wagi i dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga ogarnięcia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz za granicę. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może być ranny oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany i zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić można również pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport zwierzaków upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć transport sprawdzonemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, termin załadunku, miejsce przeznaczenia oraz estymowany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się również problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz przewozu dla zwierzęcia oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy usługobiorca posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Antoniew już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt