Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Właśnie dotarły do nas świneczki całe i zdrowe.Wszystko bardzo sprawnie, bardzo dobry kontakt od początku do końca.Konkurencyjna cena usługi.Bardzo dziękujemy i polecamy firmę Pana Przemysława - do transportu zwierzatek i nie tylko.

Swinka morska skinny 2 sztuki

Piesek dojechał do nas bezpiecznie i szczęśliwie. Bardzo sympatyczny kierowca. Bardzo polecam :)

pies

Wszystko w jak najlepszym porzádku, cudownie przeprowadzona transakcja i bardzo dziékujé Panu Zbyszkowi za wspanialá troské o psiaki i na dodatek wszystko na czas, wedle obietnic, co nie zdarza sié czésto u innych. Jeszcze raz dziékujé i polecam

psy x 5

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę pupili, które mają być transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie wagi a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Transport zwierząt wymaga ogarnięcia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi posiadać konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania paszportu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Środki wyciszające można używać tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzaka firmie transportowej, spytaj, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas transportu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Pomocne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy przewoźnik posiada uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Możesz także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Asunción już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt