Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam każdemu kto potrzebuje rzetelnego przewoźnika, bez problemowy kontakt jak i realizacja. Pan Gustaw dopasował się nawet do moich próśb względem dostawy. Więcej takich ludzi. Raz jeszcze polecam każdemu.

1 kot

Klient: Gustaw G.
,
Trasa: Nowe Miasto Lubawskie - Gelsenkirchen

Bardzo serdeczny i wyrozumiały przewoźnik. Wykazał dużo cierpliwości podczas przedłużającej się wizyty w lecznicy. Poświęcił na wykonanie zlecenia zdecydowanie więcej czasu niż początkowo mogło się wydawać. Polecam.

Transport psa do gabinetu weterynaryjnego.

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Sączów - Radzionków

Trafiłam na tą stronę przypadkiem, nie byłam do końca pewna czy to dobry pomysł, okazalo się, że dzięki Panu Tomaszowi to był rewelacyjny pomysł. Po oddaniu pieska w Pana ręce cały czas dostawałam zdjęcia i informacje na temat pieska. Polecam.

1 owczarek belgijski Malinois

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Dalików - Obersontheim

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też podanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Ważne jest też podanie wagi i dokładne opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak powinien być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź poruszanie się sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację a także szacowany czas trwania przewozu. Transport powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia należy również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów zalicza się również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Ateny już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt