Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo serdeczny i wyrozumiały przewoźnik. Wykazał dużo cierpliwości podczas przedłużającej się wizyty w lecznicy. Poświęcił na wykonanie zlecenia zdecydowanie więcej czasu niż początkowo mogło się wydawać. Polecam.

Transport psa do gabinetu weterynaryjnego.

Klient: Adrian M.
,
Trasa: Sączów - Radzionków

Serdecznie polecam zleceniodawcę, wszystko ok :)

Mały piesek

Klient: Mateusz S.
,
Trasa: Stargard - Oksford

Jak najbardziej pozytywny polecam tego panna chociaż zrezygnowałem bardzo zaangażowany dzwoni pyta mogę tylko powiedzieć tak !!

Szczeniak York

,
Trasa: Częstochowa - Ostrów Lubelski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać firmę transportową oraz zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi transport za granicę. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać konkretne dokumenty. Powinno także mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, trzeba wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Koszt wystawienia paszportu to ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też koty czy psy po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz pupili upewnij się, że przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę bądź na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć także smakołyki – mogą zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz też kłopotu z namówieniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o wzięciu na drogę smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i reszty pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Barcelona już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt