Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kontakt super, bardzo dobrze zadbany piesek w trakcie podróży, nie odczuł wcale odległości Polecam serdecznie !

Jeden szczeniak 5 mies american bully

,
Trasa: Koło - Rotterdam

Bardzo dobry kontakt. Wszystko w jak najlepszym porzadku. Polecam

Szczeniak bullterrier

,
Trasa: Wejherowo - Craigavon

Osoba godna zaufania. Bardzo dobry kontakt, punktualnie dostarczona przesyłka. Bardzo polecam!

Paczka 30/30/30cm z malutkim, niegroźnym pytonem.

Klient: Marek I.
,
Trasa: Sopot - Zwoleń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli pragniesz wybrać firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość zwierząt, które mają zostać transportowane. Wskazane jest także podanie ciężaru a także dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę przewożone za granicę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej widoczne. Cena wydania paszportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub poruszanie się sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także świeże zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kociąt oraz psów w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić można też zwierzęta po terapii, taki transport musi odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające można stosować tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne metody oswojenia zwierząt do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sytuację, lepiej być opanowanym i delikatnym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zapewnią zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba także nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil jest w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Belfast już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt