Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mój Husky przejechał 3 tys.km z Panem Andrzejem.Od początku czuć było dobrą energię , pies był spokojny a ja czułam ,że jest w dobrych rękach .Co kilka h wychodził na spacer i dostawałam zdjęcia .Punktualnie i PROFESJONALNIE z uśmiechem i dobrym słowem❤❤

Husky

Klient: Andrzej S.
,
Trasa: Gdańsk - Palermo

Bardzo szybki i przyjemny kontakt, zlecenie wykonane wzorowo - pieski w domu całe i zdrowe. Polecam!

2 szpice miniaturowe

,
Trasa: Wrocław - Reading

Wręcz niespotykany profesjonalizm, nieziemska kultura i zaangażowanie. Wspaniały kontakt. Naprawdę perfekcja pod każdym względem!

Piesek-Mops

,
Trasa: Tułowice - Smolice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także zaprezentowanie ciężaru i szczegółowe zaprezentowanie pupila. 

Transport pupili wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport czy czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 zł.

Pupil powinien być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające należy używać jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma odpowiednie uprawnienia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, destynację oraz przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują w trakcie jazdy. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy kot czy pies panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto wziąć także przysmaki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeżeli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz przewozu dla zwierzaka oraz właściciela, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje oraz odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Możesz również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Berlin już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt