Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam! Wszystko w jak najlepszym porządku !

Hyundai Galloper

Klient: Mateusz B.
,
Trasa: Plattling - Targowisko

Rewelacyjna usługa. Transport dużych drzwi z drugiego końca Polski przebiegł bez najmniejszych problemów. Do tego miły kontakt. Bardzo polecam!

Drzwi czteroskrzydłowe.

Klient: Piotr K.
,
Trasa: Bydgoszcz - Kraków

Mega profesjonalne podejście. Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam

4x peugeot 308 kombi

,
Trasa: Lubin - Berlin

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeżeli pragniesz wybrać Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Wskazane jest również zaprezentowanie wagi i szczegółowe opisanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz również koty czy psy po leczeniu, taki transport musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego zespołu, sprzętu i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany okres trwania transportu. Przewóz musi zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, lecz na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak panikuje. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również okazać się zabranie ulubionych bądź nowych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można wziąć również przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu albo na zewnątrz, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba także pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i wizji współpracy. Możesz także ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz kontakt do przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby omówić wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bielawa już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt