Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam Panią Sabinę .. kotek dojechał cały i zdrowy :) kontakt z Panią wzorowy .. jak będę potrzebowała jeszcze transportu kociaka , to na pewno skorzystam Pozdrawiam

Kot

Klient: Sabina K.
,
Trasa: Łask - Wojcieszyce

Szynszylek dojechał cały i zdrowy. Kontakt bezproblemowy z kierowcą, wszystko poszło dobrze i sprawnie.

Szynszyl

,
Trasa: Częstochowa - Rzeszów

Bardzo sympatyczna współpraca..piesek cały i zdrowy dotarł pod same drzwi.. dziękuję Pani Agnieszko!!!Cena najniższa!!!Polecam!!!!

Pies

,
Trasa: Radzymin - Gdańsk

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę pupili, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie przeprowadzanych co roku, szczepionka uzyskuje ważność od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i dane adresowe właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil musi być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy przewóz nie powoduje większego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz musi odbywać się za zgodą i pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające można stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz pupili sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, wyposażenia i procedur operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych norm. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, termin wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Warto także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi oraz przewoźnikowi. Znane są liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, lecz na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie pogorszą sprawę, lepiej być spokojnym oraz wyrozumiałym. Pomocne może także być wzięcie ze sobą ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, wkładając do niego smakołyki lub gryzaki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Pozbędziesz się również problemu z przekonaniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku albo z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierząt. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Czworonóg przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, możesz poszukać firmy, która gwarantuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach oraz wizji współpracy. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by omówić wszelkie detale odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bielsko-Biała już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt