Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pelen profesjonalizm i zaangazowanie...Przewoznik godny polecenia

1 pomeranian

,
Trasa: Bydgoszcz - Warszawa

Jesteśmy bardzo zadowoleni z transportu nasze pieska. Gorąco polecamy przewoźnika. Dziękujemy

Yorkshire terrier

Klient: Rafał P.
,
Trasa: Rzeszów - Bristol

Solidny, komunikatywny przewoźnik. Przesyłka dotarła zgodnie z planem. Ogromne podziękowania za wielkie serce i pomoc w postaci darmowego transportu podopiecznego z naszego ośrodka rehabilitacji - ptaka-jerzyka, do Frankfurtu nad Menem. Dziękujemy bardzo.

1 ptak jerzyk zwyczajny

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Legnica - Frankfurt am Main

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek a także ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Wskazane jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi być wyposażone w konkretne zaświadczenia. Musi również mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny posiada dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania paszportu, trzeba wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi 51 złotych.

Zwierzak musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran ani być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają również świeże rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie wywołuje większego bólu – decyzję podejmuje wówczas weterynarz. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać wystarczającą liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i reguł logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie obowiązujących norm. Co więcej, do przewozu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia a także przewidywany czas trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne metody oswojenia zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub nowych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Należy pamiętać o spakowaniu pokarmu i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą również smakołyki – mogą zadziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil będzie kojarzyć transporter z zabawkami oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, by wskoczył do środka. Oprócz wody i jedzenia należy również pamiętać o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są głównie do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeśli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do przydatnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Porozmawiaj z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Blanes już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt