Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami 125 933 000 zł 125 933 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek 1 198 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
59 000 przewoźników 59 000 przewoźników 59 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Kotek dojechał cały i szczęśliwy w szybkim czasie :) serdecznie polecam

Kot

,
Trasa: Wrocław - Oslo

Bardzo idealna obsługa klienta gorąco polecam. Przemily przewoźnik.

Chart whippet

,
Trasa: Mroczki Małe - Warszawa

Jestem bardzo zadowolony z usługi.

Kot

,
Trasa: Grays - Gliwice

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz wybrać Przewoźnika oraz zlecić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest też zaprezentowanie ciężaru a także dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi również przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport czy mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz szczeniaków, kotów i fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może być przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz upoważniony jest do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Zwierzak powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Czyli nie może być ranny ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Przewozić możesz też pupile po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. By zapewnić zwierzakowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zezwolenie. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka i właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia a także szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Transport, zwłaszcza na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na długiej trasie, najpierw weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz zachować spokój, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również problemu z przekonaniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia należy także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu dużych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych są skuteczne jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która gwarantuje tego typu usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszystkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach oraz wizji współpracy. Warto także określić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, aby uzgodnić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bogota już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt