Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Współpraca bardzo udana. Profesjonalne podejście dobrze wykonana usługa. Polecam

2 koty rasy Devon rex

Klient: Roman G.
,
Trasa: Wrocław - Venray

Transport bardzo sprawny, zwierzaczki dojechały spokojnie, "zaopiekowane", bezpieczne; bardzo miły i kontaktowy przewoźnik (kierowca); polecam z pełnym zaufaniem

2 fretki

,
Trasa: Gdańsk - Białystok

Sunia dojechała bezpiecznie, panowie otoczyli ją super opieką. Szybko i bezproblemowo, świetny kontakt podczas drogi. Polecam!

Springer Spaniel

Klient: Mateusz I.
,
Trasa: Leicester - Olsztynek

Przygotowanie do transportu

Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeżeli pragniesz znaleźć firmę transportową oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Ważne jest też zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Transport pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy pójść do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Irlandii albo Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy upoważnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające trzeba stosować tylko wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę wyjazdu, destynację oraz szacowany okres trwania przewozu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Przewóz, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli planujesz przewiezienie psa czy kota poza granice kraju lub na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, często panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać opanowanym a także delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych lub nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Unikniesz też problemu z namówieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu dużych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów zalicza się także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedopuszczalne jest swobodne poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter musi być przymocowany do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli oczekujesz transportu dla zwierzęcia oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwości. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto także ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Boston już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt