Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 95 144 000 zł 95 144 000 zł zaoszczędziliście z nami
933 000 wystawionych przesyłek 933 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
49 000 przewoźników 49 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam. Wszystko zgodnie z ustaleniami. Pozdrawiam

Toyota Yaris

,
Trasa: Ingolstadt - Białystok

Najlepszy kierowca. Polecam!

Fiat 500

Klient: Henryk B.
,
Trasa: Linz - Poznań

Bardzo polecam szybko sprawnie bez problemowo na czas

Meble używane skórzane sofa 3 osobowa na dębowym stelaży + 2 fotele na dębowych stelażach+ława

,
Trasa: Kocoń - Hrubieszów

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi a także dokładne opisanie stworzonka. 

Transport zwierząt wymaga załatwienia pewnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Powinno również przejść badania. Jeżeli zamierzasz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie mikroczipu identyfikującego. 

Procedury, paszport czy czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 r. formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, musisz udać się do weterynarza. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów i fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to ok. 50 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub ruszanie sprawia im ból. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore lub ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki uspokajające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierzaków sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt musi mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania transportu. Transport powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki w czasie transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na dłuższych trasach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do podróżowania w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju bądź na terenie kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz będzie kojarzyć przejazdy z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem bądź podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś być opanowany, nawet gdy zwierzę wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sprawę, lepiej pozostać spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zapewnią rozrywkę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy można wziąć także smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź zabawki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawą i posiłkami. Pozbędziesz się też kłopotu z przekonaniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są głównie do przewozu sporych psów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu drzwi, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Czworonóg przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeśli pupil znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, sprawdź czy będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki otrzymasz oferty od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik posiada uprawienia oraz właściwe warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto także ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bromsgrove już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt