Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 106 838 000 zł 106 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek 1 032 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
53 000 przewoźników 53 000 przewoźników 53 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo profesjonalne przygotowanie i wykonane zlecenie.

szpic niemiecki

Klient: Marek I.
,
Trasa: Bedoń Przykościelny - Bogumin

Wszystko w porządku. Piesek dotarł bezpiecznie. Dziękuję :)

pies 35 kg

Klient: Szymon S.
,
Trasa: Sochaczew - Maassluis

Bardzo sympatyczny człowiek, stale w kontakcie, bardzo polecam!

świnka morska

Klient: Robert M.
,
Trasa: Robakowo - Nowy Sącz

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


Jeśli pragniesz znaleźć firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek i liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Wskazane jest także zaprezentowanie ciężaru oraz szczegółowe opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o transport zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeśli zamierzasz transportować psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i adres właściciela zwierzęcia sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym czip także musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku sposobem identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić czip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Irlandii albo Malty. 

Służby sprawdzające transport psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania dokumentów są na niej dostępne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi 51 zł.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do transportu. Oznacza to, że nie może być ranny ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Przewóz uniemożliwiają także otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie można przewozić kociąt oraz szczeniaków w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, w której przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające trzeba używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zlecając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć przewóz profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się transportem zwierząt powinien posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które umożliwiają przestrzeganie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są tylko osoby, które są w posiadaniu dokumentów potwierdzających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, destynację i szacowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis właściwych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych trasach, jest stresującym przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota poza granice kraju lub w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i zacznie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej pozostać spokojnym oraz delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można wziąć również przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, postaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą oraz jedzeniem. Unikniesz też problemu z nakłonieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody oraz jedzenia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu na drogę smyczy, kagańca i przyborów do higieny. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do przewozu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować uciec od razu po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub zabrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedozwolone jest swobodne poruszanie się w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i innych pasażerów. Jeżeli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przymocowany do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierząt wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszystkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszelkie detale odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bucharest już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt