Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Pelen profesjonalizm! Firma godna polecenia! Mila obsluga, super kontakt, wszystko na czas. Polecam!

2 szczeniaki bulldog francuski

Klient: Daria S.
,
Trasa: Kraków - Smołdzino

Bardzo mily pan pozdrawiam serdecznie I polecam

1 kot

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Ballymena - Jelenia Góra

Z powodu awarii samochodu dwukrotnie przekładano datę transportu szynszyli, ostatecznie udało się ją dostarczyć, za co Pan Michał nie wziął ani złotówki w ramach rekompensaty za długi czas realizacji usługi. Pan Michał to profesjonalista!

Szynszyla w transporterze

Klient: Michał K.
,
Trasa: Merzig - Wrocław

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz wybrać firmę transportową a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek a także liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Rekomendowane jest również podanie ciężaru a także szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi być wyposażone w odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Czip znakujący posiada dane zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 albo ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, należy udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby nadzorujące przewóz szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez upoważnionego weterynarza. Jeżeli pupil był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wystawienia dokumentu, trzeba zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Pupil powinien być zdolny do przewozu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same chodzić bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte zadrapania oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kotów oraz psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można też zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Leki uspokajające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz zwierząt upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne i właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzęcia przewoźnikowi, spytaj, czy posiada wymagane uprawnienia. Aby zagwarantować zwierzakowi ochronę, zleć usługę profesjonalnemu usługobiorcy. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu oraz reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę wyjazdu, miejsce przeznaczenia i przewidywany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz uprawionych przewoźników. 

Warunki w czasie transportu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do podróży. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, z reguły panikują podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli kot czy pies panikuje. Stresujące reakcje tylko utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Przydatne może także okazać się zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą również smakołyki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w trasie, ustaw go w domu albo na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki lub gryzaki. Zwierzak będzie kojarzyć transporter z zabawą oraz posiłkami. Unikniesz również problemu z nakłonieniem go, aby wskoczył do transportera. Oprócz wody i jedzenia należy także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów zalicza się też maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzęcia, jak i pozostałych pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w komfortowych warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu usługi. Niektóre firmy proponują przewóz zwierzaków wraz z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Skrupulatnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz zadawać firmom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy usługobiorca ma uprawienia i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Warto również ustalić budżet zlecenia i negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz kontakt do przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt București już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt