Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam jak najbardziej super kontakt rewelacyjny przewoznik oby wiecej takich fajnych I milych osob. Pasazerka bardzo polubila swojego opiekuna na czas podrozy I teskni bardzo. Dziekuje bardzo

2 pieski. Beagle

Klient: Patryk S.
,
Trasa: Śmigiel - Boston

Wszystko idealnie! Przewóz kotki z Polski do Szwajcarii bardzo profesjonalny. Doskonala organizacja i komunikacja z klientem i bardzo punktualnie. Widać że wlasciciel i kierowcy lubią zwierzęta i traktują je w specjalny sposób. Zdecydowanie polecam!!!

kotka

Klient: Tomasz N.
,
Trasa: Warszawa - Basel

Wszystko sprawie i dużo przed czasem. Polecam wszystkim współpracę z tym Panem!

1 szczeniak

,
Trasa: Smogóry - Duisburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową oraz zlecić przewóz, wystaw ogłoszenie. Określ gatunek oraz ilość zwierząt, które mają zostać przewiezione. Rekomendowane jest również zaprezentowanie wagi oraz szczegółowe zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych spraw formalnych, zwłaszcza jeśli chodzi o przewóz za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi być wyposażone w odpowiednie zaświadczenia. Powinno też mieć przeprowadzone badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Procedury, paszport bądź czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku kolejnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzaku jak i właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić czip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów oraz fretek oczekują paszportu wydawanego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli zwierzak był zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy zajrzeć na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wydania paszportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil powinien być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają także otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno transportować kotów i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, gdy transport nie powoduje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować można również zwierzęta po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować stabilne i komfortowe warunki. Zanim zlecisz przewóz zwierzęcia firmie transportowej, sprawdź, czy ma wymagane zezwolenia. Aby zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, przewoźnik musi posiadać odpowiednią liczbę właściwego personelu, sprzętu i procedur operacyjnych, które pozwalają na stosowanie aktualnych przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka i właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia oraz szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych firm przewozowych. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne metody oswojenia zwierzaków do siedzenia w pojeździe. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa czy kota za granicę bądź w granicach kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś przyjemnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do przychodni weterynaryjnej, z reguły panikują podczas podróży. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy jedynie pogorszą sytuację, lepiej pozostać opanowanym oraz wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Przykują jego uwagę i zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy i zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć również przysmaki – powinny zadziałać tak samo jak zabawki a nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, ustaw go w domu lub na zewnątrz, wkładając do niego przysmaki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się również kłopotu z namówieniem go, aby wskoczył do środka. Oprócz wody oraz jedzenia należy również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty stosuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki wspierają transport zwierzęcia w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim musi podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak i reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, sprawdź czy będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także właściciela, warto poszukać firmy, która gwarantuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Skrupulatnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik posiada licencje i właściwe warunki do przewozu. Poinformuj firmę transportową o swoich potrzebach oraz oczekiwaniach. Warto również ustalić dostępne środki na wykonanie zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Buenos Aires już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt